OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Avalon

Vitajte na stránke opatrovatdoma.sk v sekcii Avalon

 

AVALON - brána do kráľovstva ducha

AVALON  je tajomný ostrov opradený mnohými legendami, miesto, kde je možné čokoľvek. Podľa tradície je to miesto posledného odpočinku Kráľa Artuša. Tam čaká na deň, kedy bude povolaný späť, aby pokračoval v hľadaní sv. Grálu.

Avalon je však ešte niečím iným. Je to miesto, kde sa večnosť dotýka Zeme, je bránou medzi svetmi - vstupnou bránou do Podsvetia Bohyne, kde sa poberajú duše mŕtvych očakávať svoje znovuzrodenie, aby sa potom transformovali a znova narodili.

Podľa legendy je Avalon magické miesto,  prvá kresťanská svätyňa a stred posvätnej siete. Nazýva sa aj ostrov požehnaných, brána do kráľovstva ducha.

V keltských dobách tu vraj  druidi dosahovali skrz bránu Twr Avallach onoho sveta štvrtú dimenziu. V tej platili fyzikálno-metafyzické zákony, ako prekračovanie priestoru a času, aké je možné nájsť len v  zázračných ríšach. Odtiaľ prenášali druidi svoje znalosti do nášho sveta, napríklad poznanie o nesmrteľnosti duše, znovuzrodení a ovládaní času.

Každopádne závoj medzi obyčajným svetom a svetom kúziel a mystiky je v Avalone mimoriadne tenký a množstvo ľudí tu zažíva nepoznané.

Takýto obrazový svet však nemusí vraj byť len rýdzo subjektívny. Hovorí sa, že všetci dokážeme budovať obrazové svety, ktoré odrážajú naše spomienky a priania, a ktoré dosahujú naše vedomie a tým skutočne existujú.